Výukový program

Nabídka programů » Výukový program

 

O projektu „Návraty do historie“

 

 

Jedná se o projekt s cílem rozšířit a doplnit výuku dějepisu, vzbudit hlubší zájem o historii našeho národa a odstranit některé omyly, vžité sledováním komerčních filmů.

Cílem není nahradit školu v její vzdělávací práci, ale naopak navázat na výuku v širší rovině a zpřístupnit žákům i tu část dějin, na kterou již v učebnicích nezbylo místo.Vystoupení probíhají formou hraných scének, ve kterých vystupují fiktivní historické postavy v dobovém odění a prostřednictvím rozhovorů mezi sebou a s diváky se snaží co nejlépe přiblížit dané období..Hlavní osa cyklu je postavena na dějinách vojenství, protože to „akční“ v dějinách většinou souviselo právě s ním.V představením je odbourávána pasivní role diváka, naopak se sám stává součástí děje, ať už formou otázek ze strany účinkujících (aby si žáci spíše sami přišli na to „proč to tak bylo“ a „jak to fungovalo“), nebo i jejich přímou účastí v některých scénkách (představuji panoše, osádku husitského vozu, jednotku Lancknechtů a zkouší si jejich taktiku). Smysl a styl těchto pořadů se dá vystihnout slovy „škola hrou“.

Pořady jsou koncipovány pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ a gymnázií. Způsob podání je upraven úměrně věku posluchačů.Představení jsou koncipována tak, aby je mohl shlédnout posluchač bez znalosti dějepisu.Je lepší začínat od 1. dílu, protože ostatní na něj volně navazují. Ale je možná i jiná varianta dle individuální dohody. Cyklus je stavěn s myšlenkou, že např. žák 1. stupně shlédne první díl a pokud je navázána se školou spolupráce, jsou v dalších letech nabídnuta pokračování, takže má možnost v průběhu školní docházky projít celým cyklem a získat tak ucelený obraz.

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat